Magické bytosti 2

31. května 2008 v 14:35 | Tia ( maagie.blog.cz ) |  Magie

Jednorožci a jejich život

Jednorožci byli zvířata plná štěstí, lásky a moudrosti.

Život

Jednorožci měli dlouhý, bezstarostný život. Někteří sloužili elfům a někteří si prostě jen tak užívali života...
Láska
Když se jednorožci zamilovali už nikdy si nebyli nevěrní. Ale když sejednorožec zamiloval do druha který ho odmítl nebyl schopný to unést a odešel od stáda. Ve dne spal, v noci se proháněl po loukách.
Když uviděl někoho šťastného chtěl mu štěstí překazit. Už nepřinášel štěstí ale smůlu. Srst mu ztmavla a hele! Už to nebyl ten krásný, čistě býlý jednorožeček, který se narodil mamince. Teď to byl ten zlý, černý jednorožec. Jenom dodám že za to nemohl.
Rozmnožování
Jednorožci se rodili z vajec. Asi vám to asi připadá jako blbost, ale nebyla to običejná zvířata. Samice ,,snesla" vejce velké asi jako pštrosí a to vejce rostlo. Když bylo velké asi jako pes (myslím velkého psa) tak se z něj vyklubal malý jednorožeček. Nebyl tak velký jako hříbě, ale byl menší. Rychle rostl a do 2 let byl stejně velký jako jeho rodiče. Rodiče nikdy svoje dítě neopustí. Když jednorožčátku někdo nebo něco ublíží rodiče mu to oplatí. Jako kdyby si řídili pravidlem ,,oko za oko, zub za zub".

Štěstí a smůla
Bílí jednorožci přinášejí štěstí. Jo, to víme. Ale jak? Kde ho vzali? Jako ho dají? Tady jsou odpovědi. Krev bílého jednorožce uzdravuje a léčí. Slzy jednorožce dodají okamžitou sílu a taky léčí. Kdo zabije bílého jednorožce už nikdy nebude normální bytostí (člověkem, elfem, trpaslíkem,...), vždy bude jenom na obtíž, bude nosit smůlu a zlo.
U černých jednorožců je to přesně naopak.
Druhy

Bílí


Hnědí

Černí

Okřídlený jednorožec

Vznikl zkřížením jednorožce a pegase. Takto vznikli nejkrásnější a taky nejhodnější a nejmilejší zvířata na světe.Pegasové

O pegasovi:
Pegasové byli odjakživa sami sebou a nenechali se někomu poddat. Pro svou lásku byli ochotní udělat cokoli. Měli krásná křídla, která jim byla přisouzena. Proto se mohli vznášet v oblacích, kam se normální zvíře nikdy nedostalo a nedostane.

Druhy:
Jsou 4 druhy pegasů:

Bílý, bez jediné skvrnky
Ti byli nejvíc rozšíření, jezdily na nich lesní víly, víly štěstí a dobra a andělé. Tito koně byli hodní a nikomu by úmylsně neublížili.

Hnědí
Byli vzácní a oni to věděli. Proto se komukoli vyhýbali protože se báli že je chytí. Nedali se ochočit ani nijak poddat, ten kdo na nich chtěl jet jim musel přísahat že jim neublíží. nechytí je ani jim neudělá nic podobného. Byli volní a nenechali se skrotit když museli kopali a hryzali. Nebyli zrovna agresivní ale na rozdíl od bílých pegasů se nebáli útočit. Ten kdo kdy viděl hnědého pegase na to do konce života nezapoměl.


Černí
Tito pegasové byli nejvzácnější. Byli důvěřiví a tak se jednou stádo nechalo lstí chytit lupiči. Lupiči je prodali lotrovi tehdy proslavenému jako ,,pán zla". Ten si pegasy zotročil a od té doby byli černí pegasové považováni za bytosti zla a kdo jednou potkal černého pegase prý ho do konce životo pronásledovalo neštěstí. Nebyla a není to pravda. Byli to jenom pověry protože černí pegasové byli nejmazlivější a nejdůvěřivější. Jenom lidé je neměli rádi a zabíjeli je a tak se pegasové začali lidí štítit, bát a samozřejmě je taky nenáviděli. Od té doby byl černý pegas na lidi agresivní. Avšak když si někdo získal důvěru černého pegase nikdy ji už nestratil. Pegas mu byl věrný a vždycky mu přišel na pomoc a chránil ho.
Ostatní
Byli to všechny ostatní barvičky, jako třeba grošák, palomino, ryzák atd.... Podle svých zparvení měli povahu. Třeby grošák (černá, bílá) se chová podobně jako černý a bílý pegas.

Jak poznat vlkodlakaBylo známo opravdu spousty vnějších znaků, jak bylo vlkodlaka možné poznat. Proto asi také bylo v Evropě vyšetřováno tolik případů. Je totiž dost lidí i dnes, kteří takové znaky mohou vykazovat. Jsou to hlavně tyto:
1. špičaté uši, případně zmenšené zašpičatělé uši
2. vystrčené zuby nebo zvětšené tesáky
3. husté obočí spojené nad kořenem nosu
4. chlupaté dlaně, případně nadměrné ochlupení na obličeji nebo na nezvyklých místech po těle
5. pokud se oholí, jeho kůže zůstává drsná, zvláště na dlaních
6. dlouhé zakroucené nehty podobající se drápům, někdy i zabarvené do červena
prodloužený prostředníček na ruce, někdy se uvádí i jiný prst
7. nezvyklé tetování, nejčastěji s motivem měsíce
8. musí spát s otevřenými čelistmi, jinak je pro něho obtížné je otevřít
9. má stejná zranění, která utrží ve vlčí podobě
10. po transformaci bývá velmi unavený, můžou se u něho projevit i některé náznaky vlčího chování
11. zvířata jsou v jeho přítomnosti nervózní, obzvláště pak psi

Skřeti

Skřet je už svojí povahou, způsobem myšlení a chování zvrácené stvoření. Často bývají znetvoření, jizvami po bitvách, ať už proti společnému nepříteli, nebo proti sobě navzájem. Mají načernalou vrásčitou kůži, chodí mírně předklonění dopředu, uši mají delší než jakákoliv jiná rasa(dokonce i elfové). Je podivuhodné že i když je mír, tato rasa je neustále ve zbrani, pokud je neorganizuje nějaká "vyšší moc" řežou se v období ,,míru" mezi sebou jednotlivé skřetí klany.
Jsou to zvrácená stvoření, o něco větší než trpaslíci, okolo 150cm, většinou jsou vychrtlí, málokdy potkáte silného skřeta. Mají sklony ke kanibalismu, pokud je v jednotce (pouze obrazné pojmenování, skřeti nemají nějak převratné taktické myšlení, takže jejich bojové dovednosti jsou prakticky na nule, spoléhají na svůj počet) nedostatek potravy, jednoduše se porvou mezi sebou a padlé druhý snědí.
V jejich společenském životě není žádný systém, a když už, tak je to ten nejjednodušší jaký existuje (klan - vůdce, vojáci, dělníci…) Jsou to proradná stvoření, spoléhají spíše na úskoky a podvody než na vlastní odvahu. Pokud mohou, využijí v boji každé nechutnosti jakou dokáží objevit a obrátit ku svému prospěchu. Každý skřet se stará jenom sám o sebe, záleží mu pouze na něm a na ničem jiném. Neštítí se zradit celou svou jednotku, popř. klan, jenom aby sami přežili.
A na závěr něco o vzniku skřetů. Ohledně tohoto je ovšem strašně málo informací, jediná srozumitelná a ucelená verze vzniku této rasy nepochází od nikoho jiného, než od J.R.R. Tolkiena. Podle něj skřeti vznikli z elfů, které kdysi dávno pochytal Temný pán a svým krutým uměním bolesti z kdysi sličných elfů "vyšlechtil" skřety.

Trpaslíci

Trpaslíci jsou další rasa, bez které by fantasy nebylo plnohodnotné fantasy. Malí, širocí, svalnatí mužíčci s obouruční sekerou a kroužkovou košili určitě mají něco do sebe.
Především jsou skvělí válečníciařemeslníci (ať už jde o kovářství, a tvoření zbraní, nebo o zlatnictví, ražení tunelů, stavitelství...).
Trpaslíčí zbraně, popř. zbroje představují elitu kovářských prací. Díky Mithrilu, vzácnému kovu, který převzali od elfů, jsou jejich zbraně pevné, ostré a prakticky nezničitelné.
Popis:
Proč "trpaslíci"? Protože jejich výška se pohybuje u většiny autorů zhruba okolo 140cm, jsou ale i větší, popř. menší "druhy" trpaslíků.
Nezbytnou součástí trpaslíka jsou jeho vousy. Úcta se mezi trpaslíky měří zásadně podle délky a hustoty vousů, na které jejich majitelé nedají dopustit. Pokud příjde trpaslík o vousy, je zostuzen a většinou opouští svůj klan, aby nedělal ostudu.
Oproti lidem, elfům nebo skřetům jsou silnější a houževnatější a lépe snášejí bolest a námahu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 magicforever magicforever | Web | 17. listopadu 2011 v 21:01 | Reagovat

Krasny clanok

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.